Warning: mysqli::mysqli() [mysqli.mysqli]: Headers and client library minor version mismatch. Headers:100036 Library:100136 in /home/healthprog/domains/amberabc.com/public_html/system/database/mysqliz.php on line 6
NAUDOJIMAS

Populiariausios

NAUDOJIMAS

Tinkamiausias skystis

Nosies plovimams galima naudoti geros kokybės vandenį, kuris turėtų būti kūno temperatūros. Galima naudoti ir jūros vandenį, jam pasigaminti parduotuvėje ar vaistinėje reikėtų nusipirkti jūros druskos. Tirpalui paruošti pusei litro šilto vandens reikia vieno arbatinio šaukštelio jūros druskos. Druskos tirpalas geras tuo, kad mažina patinimą, be to, jūros druskoje yra jodo, kuris naikina žalingas bakterijas, virusus.
Nosiai skalauti tinka ir įvairūs žolelių antpilai. Pvz., ramunėlių, šalavijo, jonažolės, eukalipto, medetkos. Tuomet gausime dar ir papildomą nosies skalavimo poveikį: be to, kad infekcija ir gleivės iš nosies ertmės bus pašalinamos mechaniškai, minėti augalai sudirgintą gleivinę veiks raminamai ir slopins uždegimą.

Nosies plovimas stimuliuoja nervų galiukus bei gleivinę. Per karščius toks plovimas padės išsaugoti ir nosies drėgnumą. Labai veiksmingas plovimas jūros vandeniu. Nosies plovimas – puikus būdas išsigydyti chronišką slogą ir gerai tonizuojanti smegenis bei nervų sistemą procedūra.

Dėmesio! Kai plausite nosį jūros vandeniu, iš pradžių pajusite perštėjimą. Tai ženklas, kad gleivinė pažeista ir nesveika. Po 3 -4 procedūrų skausmingi, nemalonūs pojūčiai išnyks.

            

Kaip taisyklingai plauti
Nosį plauti labai nesunku namų sąlygomis. Patogiausiai tai daryti vonioje. Procedūros metu žmogus turi stovėti pasilenkęs. Savitaka bėgantis skystis pilamas į vieną šnervę, o išbėgti turi iš kitos. Kvėpuoti reikia pro burną. Suprantama, kad procedūrą reikia kartoti ir pro kitą šnervę. Po plovimo būtinai labai gerai išsipūsti nosį nuo perteklinio vandens ir pasiplanuoti niekur neiti iš namų 20-30min. kad vanduo išsiskirstytu ir nesukeltu nereikalingų negalavimų.
Svarbu žinoti: jeigu žmogui paskirti lašai į nosį ar kitos priemonės slogai gydyti, jas reikia vartoti po nosies plovimo procedūros. Tuomet jų poveikis bus efektyvesnis, nes nosies gleivinė bus švaresnė ir medikamentai veiks tiesiai ją.
Taip pat verta priminti, beje, ne tik vaikams, bet ir suaugusiesiems, kad labai svarbu išmokti tinkamai išpūsti nosį, t.y. pirma vieną šnervę, po to – kitą. Geriausiai naudoti vienkartines nosinaites, nes medžiaginėse gali kauptis ir daugintis bakterijos, kurios, vėl patekusios į nosį, gali sukelti nemalonių komplikacijų.

Turime atkreipti dėmesį, kad poveikis ne tik higieninis, bet mentalinis. Psichoemociškai veikia tonizuojančiai ir gyvybinančiai, nes stiliuojamos nervinės galūnėlės ir tokiu būdu gaunamas stimuliuojantis efektas.
Nosies plovimas iš tiesų naudingas, nes po šių procedūrų pagerėja oro filtravimas, palengvėja kvėpavimas. Šį poveikį galima paaiškinti tuo, kad nosies plovimas padeda išsaugoti gleivinės drėgnumą, stimuliuoja nosies gleivinėje esančias jautrias nervines galūnes.

D.U.K (dažnai užduodami klausimai)

Ar gali plovimo skystis patekti į ausį?

Jeigu nosį plauname taisyklingas, joks skystis į ausį patekti negali. Todėl itin svarbu šią procedūrą atlikti tinkamai, o svarbiausia plaunant nosį – laikyti galvą palenktą, kvėpuoti pro burną.

Kaip dažnai galima atlikti šią procedūrą?

Profilaktiškai pakaktų vienos nosies plovimo procedūros per dieną. Jeigu smarkiai sloguojama, sergama sinusitu, pasitarus su gydytoju, nosies plovimus galima atlikti 2-3 kartus per dieną.

Kam procedūra nerekomenduojama?

Nosies plovimo procedūras galima atlikti ir slogos profilaktikai, ir jau susirgus. Tačiau yra būklių, kai nosį plauti nerekomenduojama. Pavyzdžiui, kai visiškai užgultos, nepraeinamos nosies landos, kai nosies ertmėje yra auglių, polipų, kai adenoidai yra 3–4 stadijos, taip pat kai iš nosies kraujuoja.

Apibendrinimas

Sinusito simptomai yra bene dažniausi, dėl kurių pacientai kreipiasi į gydytoją. Nemažai jų neva dėl tokių niekų net ir nesikreipia. Ūminį sinusitą dažniausiai sukelia virusai, kurie pažeidžia nosies gleivinę, sutrikdo natūralaus apsauginio mechanizmo – mukociliarinio klirenso funkciją, o tada atsiranda palanki terpė bakterijoms kolonizuoti gleivinę. Ūminės virusinės infekcijos atveju specifinis gydymas nereikalingas – pakanka tinkamo simptominio gydymo, kuris pagerina pacientų gyvenimo kokybę, tačiau nesutrumpina ligos eigos. Viena dažniausiai rekomenduojamų simptominio gydymo priemonių – nosies ertmės gleivinės plovimas.

Taigi nosies ertmės gleivinės plovimas sergant ūminiu ar lėtiniu sinusitu, alerginiu rinitu yra veiksminga ir saugi papildoma priemonė, pagerinanti gyvenimo kokybę.

Šioje kategorijoje nėra prekių.